Salus Suprema Lex

Forum sojuszu Salus Suprema Lex


#1 2009-10-17 14:41:13

PIXEL

Administrator

Punktów :   

Przykładowa konstytucja.

To jest konstytucja zapożyczona z mojego sojuszu z u47 TDR. Sprawdzała się ona tam całkiem nieźle, więc można się nią posłużyć jako pewną podstawą.

1.Najważniejszą osobą w sojuszu jest Constitutor.
2.W przypadku problemów z rozstrzygnięciem głosowania głos Constitutora liczony jest podwójnie.
3.Wszystkie decyzje podejmowane są wspólnie.
4.Informujemy się o wszelkich problemach w grze (atakach na nasze planety, kłótniach z innymi sojuszami itp.).
5.Forum jest również częścią sojuszu, i stanowi ono podstawowe narzędzie komunikacji między graczami.
6.Po przekroczeniu progu noobprotection (5k pkt.) wszyscy gracze są zobowiązani do wykonywania fs-a.
7.O dłuższej nieobecności należy informować Constitutora.
8.Długie nieodwiedzanie konta (powyżej 3 dni) bez włączonego urlopu kończy się wyrzuceniem z sojuszu.
9.Należy brać udział we wszystkich głosowaniach przeprowadzanych w sprawach związanych z sojuszem.
10.Każdy sojusznik powinien starać się pomagać innym graczom (oczywiście w ramach swoich możliwości) potrzebującym wsparcia.
11.Kiedy Constitutor jest nieaktywny, lub włączył urlop jego obowiązki przejmuje Prawa Ręka.


Oczywiście to tylko przykład konstytucji jaką możemy stworzyć, wiem że jest ona dość rygorystyczna ale ma na celu wyłącznie wyeliminowanie sytuacji w których koło nieaktywnych graczy (farm) widnieje logo naszego sojuszu.

Offline

 

#2 2009-10-17 22:41:45

tirxian

Nowy użytkownik

Punktów :   

Re: Przykładowa konstytucja.

nawet mi się to podoba oprócz tego,że wszyscy muszą brać udział w głosowaniu

Ostatnio edytowany przez tirxian (2009-10-17 22:42:13)

Offline

 

#3 2009-10-18 11:08:29

PIXEL

Administrator

Punktów :   

Re: Przykładowa konstytucja.

Mój wcześniejszy sojusz był niewielki (5 osób) więc było to konieczne, ale w większym sojuszu można zmienić ten punkt, tak żeby musiało głosować ponad 50% członków.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.pokemon.pun.pl www.pggs.pun.pl www.wsrh-cup.pun.pl www.negrominecraft.pun.pl www.ozwierzakach.pun.pl